13Mar. 2019

Redirecționează 2% din impozitul tău pe venit


DESCARCĂ Formularul 230 dacă în 2018 ai avut venituri din salarii sau din pensii, iar dacă ai realizat venituri și/sau din activități independente (profesii libere, drepturi de proprietate intelectuală, chirii), poți redirecționa completând datele asociației noastre privind destinația sumei 2% în secțiunea 6 din Declarația unică.

COMPLETEAZĂ formularul urmărind instrucțiunile de la finalul documentului descărcat (datele Asociației ASURA sunt deja completate).

TRIMITE formularul la Administrația Financiară (ANAF) de care aparții până la 31 iulie 2019, direct sau prin poștă cu scrisoare recomandată sau poți trimite / lăsa formularul completat la sediul Asociației ASURA.

Dacă vrei să ne ajuți mai mult, îți poți convinge apropiații, prietenii si colegii să ți se alăture. Fiecare ajutor contează! Adună cât mai multe formulare și scrie-ne la office@asociatia-asura.ro să le luăm noi de la tine.

Descarcă formularele de mai jos:

Formularul 230 – Pentru persoane fizice cu venituri salariale

Datele noastre de identificare sunt:

Asociația ASURA
CUI: 31310770
Banca: Banca Transilvania - Sucursala București
Cont IBAN: RO45 BTRL RONC RT04 2485 7101