31Aug. 2021

"Plaiul Bâscilor" - țara celor 1000 de case agroturistice

Pe data de 27 august a.c. am fost invitați, în calitate localnici și susținători ai dezvoltării turismului din această zonă, dar mai ales în calitate de ”sfătuitori” în materie de dezvoltare turistică prin intermediul accesării fondurilor europene nerambursabile, la evenimentul de lansare al proiectului "Plaiul Bâscilor" - țara celor 1000 de case agroturistice, organizat de Florin Enache și #Better

Președintele Asociației ASURA, Ciprian MANEA, a susținut o prelegere legată de posibilitatea de dezvoltare turistica a zonei prin intermediul fondurilor europene nerambursabile și a menționat public faptul că organizația noastră, prin intermediul angajaților și membrilor acesteia, va oferi consultanță gratuită în materie de dezvoltare de afaceri și accesare de fonduri europene nerambursabile, celor care au domiciliul sau reședința pe tertoriul celor 9 UAT-uri și își doresc să contribuie la atingerea obiectivelor proiectului "Plaiul Bâscilor”.

Suntem alături de colegul și prietenul nostru Florin Enache și sprijinim această inițiativă, având speranța că într-un orizontul de timp rezonabil România va dispune de încă un areal turistic de interes național sau chiar international.
#Florin ENACHE
#Asociatia ASURA