05Ian. 2018

Asociația ASURA sprijină Antreprenoriatul!

ASURA demarează în 2018, în calitate de partener, 3 proiecte finanțate prin POCU, având ca obiectiv dezvoltarea antreprenoriatului în regiunile Sud Muntenia, Centru și Nord Est.

Proiectele se adresează șomerilor, persoanelor inactive (studenți, persoane casnice, pensionari, persoane care au un loc de muncă și își doresc să înființeze o afacere în scopul creării de noi locuri de muncă, inclusiv persoane care desfășoară o activitate independentă -persoane fizice autorizate, titular al întreprinderilor individuale și membri ai întreprinderilor familiale).

Grupul țintă va beneficia de cursuri de formare antreprenorială, stagii de practică, sesiuni de mentorat dar și un sprijin financiar în valoare de 40.000 euro în scopul dezvoltării propriilor afaceri.

Perioada de implementare a proiectelor este de 36 luni.

Pentru mai multe detalii despre activitățile proiectelor urmăriți pagina noastră de facebook, dar și website-ul www.asociatia-asura.ro.