Activități și Transparență ONG

DEZVOLTARE DURABILĂ

Sprijinim, prin proiectele și programele noastre, dezvoltarea socio-economică și ne axăm în primul rând pe asigurarea unui echilibru între aspectele sociale, economice și ecologice și elementele capitalului natural.

CULTURĂ & TURISM

Dezvoltăm proiecte în vederea conservării tradițiilor și culturii românești și promovarea acestora prin diferite mijloace de comunicare (manifestări și conferințe culturale, expoziții, târguri și spectacole, pliante, broșuri, pagini web, etc.) atât la nivel local cât și național.

EDUCAȚIE

Avem în vedere realizarea de proiecte și programe în domeniul educațional astfel ca beneficiarii acestora să fie activi în viața socială. Programele și proiectele noastre urmăresc dezvoltarea competențelor profesionale, cognitive, sociale și emoționale ale beneficiarilor acestora.

COMUNICARE

Suntem deschiși şi onești în relaţiile din interior şi în cele cu donatorii, cu publicul. Periodic prezentăm dări de seamă asupra activității noastre, și furnizăm informații despre modul în care sunt gestionate resursele materiale şi financiare ale Asociației și, totodată, vă ținem la curent cu rezultatele obținute.